Spa

Image

SPA, Salus Aquam yani Sudan Gelen Sağlık anlamı taşımaktadır. Fransız ekolü ve Alman ekolü olmak üzere dünyada iki ekolü vardır.

Spa’nın tanımı, şifalı sular ile yapılan bakım demektir. Spa pazarı epey gelişmesine rağmen Türkiye’de yeni gelişmekte olan bir sektördür. Görünüşe göre dünyanın her ülkesinde spa başka bir anlam ifade ediyor ama genel anlamda bakıldığında her birinin ortak noktası güzellik ve o Ülkenin Kültüründe güzellik kavramının ne manaya geldiğidir.

Spa, hızla gelişmekte olan bir kavram ve dünyanın birçok yerindeki resort ve Otel komplekslerinde yer almaya devam ediyor. Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran özellikler, mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de dahil merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmet sunuyor.

Spa müşterileri genelde vücut bakım Programlarını tecih ediyor. Rahatlatıcı aroma yağları ile salt body peeling’in kombine edilerek masaj teknikleriyle kişiye uygulanan bu bakım, hem vücudu, hem de ruhsal rahatlatmayı sağlıyor. Masaj yağı İçeriğindeki turunçgil aromaları sayesinde kan dolaşımını hızlandırıp, vücuda zindelik kazandırırken, tuz vücut peelingle de cildi ölü deriden arındırıyor. Toz halindeki deniz Bunun ardından yosununu su ile kıvamlaştırarak kişinin komple vücuduna sürülmesi sağlanıyor.

Masaj Yağı Spa

Streç Filmlerle bandajlayarak dermolife cihazına kişi yatırıldıktan sonra titreşim usulüyle kan dolaşımının hızlandırılması ve Cihazın püskürttüğü aroma Buhari ile de vücudun toksinlerden arındırılması sağlanıyor. Cihazda bulunan farklı renk YANSIMALARI, renk terapisi de yaparak kişinin ruhsal Yönden dinlenmesine ve rahatlamasına olanak veriyor. Bunun yanında kullanılan bir diğer yöntem de deniz Tuzları ve yosunlarıdır. Bunlar, Mineralleri bakımından zengin ve aynı zamanda içeriklerinde cilt proteini olan elastini artıran ön maddeleri içerirler. Bu sebepten dolayı, üyesi bulunduğunuz merkezlerde bu tarz uygulamalara çok dikkat etmelisiniz. Tüm bu uygulamaların amacı, vücudun su ve tuz dengesini ayarlaması, bedene enerji kazandırmaları, yorgunluğu ve ağrıyı almaları ve az önce de değindiğim gibi cilt proteini olan elastinin yeniden yapılanmasını sağlamaktır.

Image Image Image